A természetes hajápolás módszereiA fűtési szezon beindulásával, és ennek köszönhetően az otthoni meleg, száraz levegő, és a kinti hideg időjárás nagymértékben igénybe veszi a hajunkat. Ilyenkor is a mi felelősségünk a hajunk egészségének a megóvása függetlenül a változó környezeti hatásoktól.

Miért fontos a természetes hajápolás?

A legtöbb boltban kapható sampon és balzsam rengeteg olyan összetevőt tartalmaz, ami a hajunkra és a fejbőrünkre nézve kifejezetten káros hatású. Éppen ezért felejtsük el a reklámokat, és helyette azt nézzük meg alaposan, hogy milyen összetevők vannak az ilyen készítményekben.

Mindenképp kerüljük el a tartósítószer és a parabén felhasználásával előállított hajápoló készítményeket. Kizárólag természetes alapanyagokból készült termékeket használjunk.

 

Az étkezés a természetes hajápolás szerves részét képezi

Az étkezés a természetes hajápolás szerves részét képezi

 

Természetes hajápolás vitaminokkal és ásványi anyagokkal

Mitől válik erőssé, csillogóvá és dússá a hajunk?

Fontos!!! Az egészséges haj megerősítése érdekében nem csak külső beavatkozásra van szükségünk samponok és balzsamok formájában, hanem belső támogatásra is. Az étkezés emiatt ugyanúgy a természetes hajápolás szerves részét képezi.

A haj megerősítése szempontjából az egyik legfontosabb vitamin az A-vitamin, majd szorosan követi őt a B2- és az E-vitamin is.

Nagyobb mennyiségben A-vitamint tartalmazó élelmiszereink: a tejtermékek, a sárgarépa, a máj, a tojás és a tengeri halak.

A B2-vitamin megtalálható: a tejtermékekben, a tojássárgájában, a májban, a húsokban és a zöldségekben.

E-vitaminban bővelkednek: a növényi olajok, dió, mogyoró, a gyümölcsök és a zöldségek.

A haj egészségének a megőrzésében fontos szerepet játszik még a cink (lencse, marhahús, tojássárgája, tökmag), a szelén (bab, diófélék, húsok), és a vas (máj, fokhagyma, hüvelyesek, cseresznye, málna) pótlása is.

 

4 tipp a természetes hajápolás gyakorlati alkalmazására

4 tipp a természetes hajápolás gyakorlati alkalmazására

 

4 tipp a természetes hajápolás gyakorlati alkalmazására

A megfelelő sapka kiválasztása:

Sokan nem is gondolnák, de a nem megfelelő minőségű sapka kiválasztása a haj zsírosodásához vezethet. Amennyiben nem megfelelő módon szellőzik, akkor a fejbőrünk és a sapka közé beszorult meleg levegő által kiváltott túlzott faggyúmirigy termelődés zsírosodáshoz vezethet.

Tudtad azt, hogy a hideg által a fejünkön található vérerek automatikusan összehúzódnak a kihűlés megakadályozása érdekében, de emiatt a hajhagymák tápanyagellátása megromlik és kihullhat a hajunk?

Lehetőség szerint természetes anyagból készüljön a megvásárolni kívánt sapkánk. A megelőzés és az előrelátás is a természetes hajápolás részét képezi. Érdemes ezekre odafigyelni.

A töredezett hajvégek megfelelő ápolása, táplálása:

Hajmosás után a magas hőmérsékleten történő szárítás okozhat hajunk számára sérüléseket. Ennek elkerülése érdekében célszerű alacsony hőfokon, a hajvégétől, a hajtő irányába szárítani a hajunkat. A hideg időszak beköszöntével érdemes lefekvés előtt megejteni a hajápolást.

A töredezett vagy száraz hajvégünket célszerű shea vajjal, olívia-, kókusz-, vagy argánolajjal bekenni. Ezt a kúrát, akár napi rendszerességgel is alkalmazhatjuk.

A szálló haj megszüntetése:

A szálló haj a haj elektromos töltöttsége okán alakulhat ki. A hideg levegő és az alacsony páratartalom ideális környezet ehhez. Legelső lépésként ilyenkor a haj nedvességtartalmát kell visszaállítanunk.

Használjunk természetes hajkefét és olyan hajkondicionálót, amit nem kell lemosni. Így védőréteget képez a hajszálainkon, és megvédi a kiszáradástól. Végső megoldásként bevethetjük a jól ismert hajlakkot, ami antisztatikus hatású.

A korpás fejbőr megfelelő kezelése:

A korpásodás kiváltó okai között szerepel a gombásodás, az ekcéma, a hormonváltozás, a stressz, a nem megfelelő sapkaviselés, de még a fűtés változása, a levegő szárító hatása is.

A normális állapot visszaállítása érdekében több dolog közül is választhatunk:

  • A lakkok, habok és hajzselék használatának mellőzése.
  • Egy jó minőségű természetes hatóanyagokkal rendelkező sampon beszerzése.
  • Ha lakóhelyünkön száraz a levegő, érdemes elkezdeni a párologtatást.

 

Házi készítmények a természetes hajápoláshoz

Házi készítmények a természetes hajápoláshoz

 

Hogyan készítsük el otthon természetes alapanyagokból álló hajápoló készítményeinket?

 

Természetes hajápolás száraz hajra:

Mandulaolajos pakolás:

1 tojássárgáját, 2 evőkanál mézet, egy kevés sört és mandulaolajat keverjünk össze. Vigyük fel a hajunkra és hagyjuk minimum 20 percig rajta, hogy kifejthesse a kellő hatását. Utána mossuk le magunkról.

 

Természetes hajápolás sérült hajra:

Citromos-joghurtos pakolás:

3 evőkanál mézet és 1 evőkanál citromot adjunk hozzá 1 doboz natúr joghurthoz. A kapott masszát jó vastagon vigyük fel a hajvégekre és alufóliával tekerjük körbe. Nagyjából harminc percig hagyjuk, hogy hasson, majd mossuk le langyos víz alatt a hajunkat.

 

Természetes hajápolás zsíros hajra:

Kamillás pakolás:

2 evőkanál frissen főzött, de langyos kamillateát keverjünk el 2,5 dkg élesztővel, majd 2 tojás felvert habját adjuk hozzá. A kapott pakolást jó alaposan masszírozzuk be a fejbőrbe és a hajba. Pár percig hagyjuk hatni, majd leöblíthetjük.

 

Miért fontos a természetes hajápolás?

Számodra is fontos a természetes hajápolás?

 

Természetes hajápolás korpás hajra:

Kamillás főzet:

2-3 csepp teafaolajat, 3 evőkanál mézet, és 4 dl langyos kamillateát keverjünk össze. Öntsük rá a hajunkra, csavarjunk rá egy törülközőt és bő 10 percig hagyjuk hatni. Utána öblítsük le a hajunkat.

 

Természetes hajápolás normál hajra:

Sampon:

Keverjünk össze 3 rész vizet és 1 rész szódabikarbónát, majd jó alaposan rázzuk össze. Ezzel a samponnal mossuk meg a hajunkat, majd pár percig hagyjuk hatni, mielőtt leöblítenénk. Az utolsó öblítéshez a sötétebb hajúak egy kis ecetet, míg a világosabb hajúak pár csepp citromot adhatnak hozzá.

 

Érdekes volt? Hasznosnak találtad? 

Akkor add meg az email címedet az oldal tetején lévő sárga dobozban,  hogy minden információról időben értesülj!

Iratkozz fel az értesítőnkre az oldal tetején lévő sárga dobozban!