Hallottál már te is arról, hogy a reklámokból oly hitelesen felénk tóduló, bőrünket megszépítő testápolókkal és csodakencékkel nem biztos, hogy minden rendben van?
És arról, hogy a bőrünk kiszáradására ajánlott krém vagy a hajunk ragyogását biztosító sampon olyan összetevőket tartalmaz, amik nem hogy nem védenek, de még rontanak is a helyzeten?
Gondoltad volna, hogy hazánkban több mint százezer fajta vegyi anyag van forgalomban?
Ezek mérgezők, rákkeltők, károsítják az immunrendszerünket, ráadásul esetenként fel is halmozódnak a szervezetünkben.
Tudnod kell, hogy a kozmetikai szerek, mint a tusfürdők, samponok, krémek szinte 100 százalékban mesterséges vegyi anyagok!!!
Egy 1988-as laboratóriumi vizsgálat szerint – amerikai OSHA (Occupational Safety and Health Administration) – a kozmetikumainkban található 3000 leggyakrabban használt hatóanyag közül:
- 884 súlyosan mérgező,
- 218 meddőséghez vezethet,
- 314 biológiai elváltozásokat okozhat,
- 146 daganatokat okozhat, és
- 376 bőr és szemirritációkat okozhat.
Igaz a mondás, hogy:
„Biztonságosabb lenne a kozmetikumainkat megenni, mintsem magunkra kenni!”
Ennek oka az, hogy amíg az étkezés során a táplálékkal bevitt méreganyagok egy része a kiválasztódáskor kiürül a szervezetből, addig a bőrön keresztül felvitt káros anyagok nagy része nemcsak, hogy sokkal gyorsabban szívódik fel, hanem azonnal a véráramba is kerül.
A szintetikus anyagok túlnyomó többsége kőolajszármazék, amelyek természetes zsír- és olajpótlóként kerülnek a kozmetikumokba, többnyire azért, mert a valódi 100%-os növényi olajok sokkal többe kerülnének.
A kőolajszármazékok bőrre gyakorolt hatása:
- eltömítik a pórusokat, ezáltal blokkolják a bőr természetes élettani folyamatait: a légzést, az anyagcserét és a kiválasztást,
- akadályozzák a bőr méregtelenítését,
- elősegítik a gyulladással együtt járó bőrbetegségek kialakulását (ekcéma, psoriasis, egyéb bőrgyulladások)
A kőolajtartalmú készítmények a babák bőrére nézve életveszélyesek, mert nem engedik kialakulni a bőr természetes védelmét ellátó savköpenyt!
Milyen kozmetikumokban találod meg ezeket?
- dezodorokban
- testápolókban
- babaolajokban
- gyógyszertári krémekben
- naptejben és fényvédőben a vízlepergetés a kőolaj hatására jön létre
- arckrém
- gyantázás utáni olajokban, amit a kozmetikusok használnak, elősegíti a szőrszálak „benövését”.
- rúzsokban
- hajápoló készítményekben (samponokban, hajlakkokban, hajfestékekben)
Tudtad:
hogy a nyaralás alatt különböző fényvédőszereket használók között sokkal több a bőrrákos esetek előfordulása, mint az állandóan napon dolgozók (mezőgazdaságban dolgozók, útépítő munkások, tengerészek, halászok) között?
Be kell látnunk, hogy immunrendszerünk nem tud mit kezdeni a korábban sosem létezett vegyi anyagokkal. Előbb-utóbb mindenkinél jelentkezik valamilyen tünet, amiről nem lehet kideríteni, hogy mitől is alakult ki. Ne hidd azt, hogy Te majd kivétel leszel!
Ha úgy érzed, hogy már mindent megtettél a táplálkozásod terén azért, hogy ne terheld méreganyagokkal a szervezetedet, akkor érdemes felülvizsgálnod a kozmetikumaidat is, és megválni azoktól, amik nem megfelelő összetevőket tartalmaznak.
A Kozmetikumok Krónikája – A méreg be, méreg ki csúf igazsága
Ezen az oldalon elolvashatod, hogy mi a 18 legkockázatosabb vegyületcsoport, amit feltétlenül ki kell tiltanod a fürdőszobádból:
Miket érdemes kitiltanod a fürdőszobádból?
A Levegő Munkacsoport által összeállított: Hétköznapi Mérgeink c. kiadványt pdf formátumban itt töltheted le:
Érdekes volt? Hasznosnak találtad?
Akkor add meg az email címedet az oldal tetején lévő sárga dobozban, hogy minden információról időben értesülj!